این صفحه را با هدف باز نشر چیزهایی که دوست دارم یا برای‌م جذاب است، ایجاد کرده‌ام. سعی‌م بر این است که این قسمت از وبلاگ را مرتبن به روز رسانی کنم. از آن‌جا که تصمیم گرفته‌ام کپی رایت دغدغه جدی‌ای برای‌م نباشد، حق انتشار محتوای منتشر شده را چک نمی‌کنم. لذا اگر دغدغه این چنینی دارید، این موضوع را شخصن بررسی کنید.

لازم به توضیح است که فعلن مطالب این صفحه در فهرست نوشته‌های تازه منتشر شده، نمایش داده نمی‌شود.


2 اردیبهشت 97

از همان اولین مصاحبه‌ای که از عمادالدین خاتمی خواندم، مطمئن شدم که آدم سطح بالا، خوش فکر و رشدیافته‌ای‌ست. این گفت‌گوی ایشان که با عنوان “خاتمی به روایت فرزند: تماس‌های قبل از ۸ صبح هراس‌آور بود” توسط وب‌سایت تاریخ ایرانی منتشر شده است را دوست دارم که شما هم بخوانید.


9 فروردین 97

صحبت‌های دل‌نشین علی عبدالعالی، استاد برق دانش‌گاه علم و صنعت در مورد سیستم آموزش کشورمان:


5 فروردین 97

از این زیباتر هم می‌شد خوند این غزل مولانا رو؟


27 اسفند 96

دکتر رنانی معرف حضورتان هستند. تأکید کرده‌اند که حتمن این فایل را بشنویم و با بقیه هم به اشتراک بگذاریم. الآن که این را می‌نویسم ساعت تقریبن 6 صبح است و الآن نمی‌توانم آن را گوش کنم. اما به احترام دستور آقای رنانی فایل را نشنیده به اشتراک می‌گذارم و از شما هم می‌خواهم مثل من در اولین فرصت آن را گوش کنید.


26 اسفند 96


25 بهمن 96

گفت‌وگوی شنیدنی محمدرضا شعبانعلی با فرشته مرگ:


5 بهمن 96

این سخنرانی برای من خیلی جذاب بود. می‌توانید از وسط (دقیقه 8) شروع کنید و با تقریب خوبی چیزی را از دست ندهید.


18 دی 96

دعوت می‌کنم شما را به مطالعه یک نوشته خواندنی از دکتر محسن رنانی. توی این مطلب که با عنوان “و از قبیله‌‌ی پاکان بود… منتشر شده، آقای رنانی درباره عظمت روحی و ابعاد شخصیتی نخستین وزیر نفت ایران می‌نویسد و به شرح ملاقات اخیرش با ایشان می‌پردازد.


9 آذر 96

ما در مقام شکار دل محبوب سراپا هوشیار و مراقب ایم و هزار و یک دقیقه ظریف را رعایت می کنیم، اما در مقام گسستن غالباً زمخت، بی ملاحظه و بی ادب می شویم- انگار نه انگار که مسؤولیت عاشقی به مقام وصل منحصر نیست، در هنگام فصل هم هست.

برای مطالعه نوشته‌ای تحت عنوان “ادب جدایی در رابطه عاشقانه” از دکتر آرش نراقی این‌جا را کلیک کنید.


29 مهر 96

حالا درست است که سواد اقتصادی نداریم، ولی بد نیست همه نگاهی به این گفت‌وگوی مهدی پازوکی با وب‌سایت فرارو بیندازیم.

از متن:

“این تحلیلگر مسائل مالی، بودجه سازمان تبلیغات را 389هزار میلیون تومان دانست و افزود: «این منهای بودجه شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه است. سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بودجه ای معادل 295هزار میلیون تومان دریافت می کند. موسسه نشر آثار امام خمینی 81هزار میلیون تومان، این جدای بودجه حرم و بیت امام خمینی است. مرکز خدمات حوزه علمیه 815 هزار میلیون تومان اعتبار دریافت می کند. شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران 260هزار میلیون تومان بودجه می گیرد. این همه پول در حوزه فرهنگ خرج می شود باید دید که بازخورد آن چه بوده است. »
 
پازوکی گفت: «جامعة المصطفی العالمیة که نهاد آموزش بین المللی حوزه است درقم 277هزار میلیون تومان بودجه دریافت می کند، دانشگاه صنعتی شریف معتبر ترین دانشگاه کشور هم 284هزار میلیون تومان بودجه می گیرد. در واقع 7 هزار میلیون تومان بیش از جامعة المصطفی العالمیة اعتبار دریافت می کند که فاصله اندکی به حساب می آید.»”

12 مهر 96

بابک یزدی را خیلی دوست دارم. با این‌که خیلی کم می‌شناسم‌ش، اما خیلی زیاد دوست‌ش دارم. این مطلب شاید برای شما هم آموزنده باشد. آقای یزدی توی این مطلب سعی می‌کند توضیح دهد که به‌تر است بیش‌تر و پیش‌تر به این سوال فکر کنیم که : ?where to play.

آقای سریع‌القلم را باید بشناسید. دقت مثال‌زدنی‌ش در انتخاب کلمات هر خواننده‌ی متمرکزی را کیفور می‌کند. این تحلیل ایشان با موضوع “استراتژی آمریکا نسبت به ایران” را بخوانید.


9 مهر 96

Ray Kurzweil را یک Futurist معرفی می‌کنند. شاید بتوانیم آینده‌نگر ترجمه کنیم. اگر حتا کمی در مورد علم و تکنولوژی کنجکاوی دارید، حتمن ویدیو زیر را ببینید. من در این‌جا توضیحات وبسایت تد را هم کپی پیست می‌کنم به امید این‌که شما را در تصمیم‌گیری برای پلی کردن یا نکردن ویدیو زیر، کمک کند.

Two hundred million years ago, our mammal ancestors developed a new brain feature: the neocortex. This stamp-sized piece of tissue (wrapped around a brain the size of a walnut) is the key to what humanity has become. Now, futurist Ray Kurzweil suggests, we should get ready for the next big leap in brain power, as we tap into the computing power in the cloud.


27 شهریور 96

-عکسی از صادق سوری. برای مشاهده‌ی عکس‌های بیش‌تر از مجموعه عکس “دختران انتظار” که اخیرن در جشن‌واره‌های بین‌المللی جوایزی هم کسب کرده سری به وب‌سایت فرارو بزنید.

 

 

-من هم مثل شین با سالار عقیلی صنمی ندارم. لاکن این تصنیف… این تصنیف عاشق‌م می‌کند. شعر زیبای حافظ را هم می‌توانید از وب‌سایت گنجور بخوانید و حظ ببرید.

3+